Ideo-logikák

Ideo-logikák

Mit kommunikálnak magukról az összeesküvés elméletek hívői?

2016. július 31. - Tamáspatrik

  Amit másokról mondunk az legalább annyira szól magunkról is mint akikről (vagy amiről) éppen beszélünk. Nem csak az optimista-pesszimista „félig üres, félig teli pohár” hasonlatra gondolok (sőt, a kutató szellemű embernek talán az se baj, ha pisi van benne), hanem azokra is, akik rosszindulatú…

Tovább

Értelmes beavatások magyar fiataloknak

  A „beavatás” szót többféle értelemben használjuk, az egyik véglete olyan spirituális aktus, amely a tanítványt úgymond a fizikai világon túl létező tapasztalatokhoz segíti hozzá. Másik véglete egyfajta hecc, kissé megalázó próbák sorozata, amelyeken a közösségbe frissen bekerült tagoknak (pl.…

Tovább

Tévképzetek a demokráciával kapcsolatban

Például nem azt jelenti, hogy néha elmegyünk szavazni.

  Nagyon sokan még művelt emberek is osztják az alábbi tévképzeteket a demokratikus társadalmi rendszerekkel kapcsolatban: 1.A demokrácia „digitális” jelenség: vagy demokrácia van egy országban vagy diktatúra, átmenet nincs.2.A demokrácia és anarchia között nincs lényegi különbség.3.A demokráciát…

Tovább

Négy láb jó, két láb rossz

Az Orbán-kormány kommunikációja

  Orwell az „1984” című, a Nagy Testvérről szóló könyve mellett írt egy másik hasonlóan zseniálisat Állatfarm címmel, amely a kommunista rendszer vitriolos karikatúrája. A regénybeli állatok elkergetik a gazdát a farmról és átveszik a hatalmat, a vezetők pedig egyszerű jelmondatokat próbálnak…

Tovább

A lokalizáció bajnokai

  Az utóbbi idők fejleménye az ún. „szélsőjobb” vagy „euroszkeptikusok” előretörése volt, bár ezek a címkék félrevezetőek. Európában alapvetően az alábbi pártalakulatok léteznek: a két legnagyobbat a baloldali tömörülések (munkáspártok, zöldek) valamint a mérsékelt jobboldali néppártok képezik, a…

Tovább

Forradalmi változások az oktatásban

  Az oktatás világszerte az ún. „termékeny káosz” tüneteit mutatja: sokféle oktatási modell, próbálkozás terjedt el, pár évtizeden belül a maihoz képest teljesen más rendszerekben működhet. Az elektronika jelentős változás ugyan, de nem biztos, hogy a legfontosabb Az nyilvánvaló, hogy az…

Tovább

Amikor valamire nemet mondasz, nem tudod mire mondasz igent

  A politikában a népszavazások nagy része olyan kérdésekről szól, amelyet az egyszerű állampolgár nem nagyon ért. Mivel kívülről nézve minden egyszerűbbnek látszik, emiatt az európai referendumok többségére az a jellemző, - főleg, ha elvont kérdésekről van szó,- hogy a közhangulat bünteti a…

Tovább

Britannia: Európa végének kezdete?

  Habár többször megkongatták a vészharangot Európa fölött, Britannia leginkább csak földrajzi értelemben jelenti Európa végét, a Brexit ellenére az öreg kontinens köszöni, jól van. Az Egyesült Királyság kiválásával az EU egy olyan tagországot veszít el, amely folyamatosan problémákat okozott a…

Tovább

Létezik-e "női egyenjogúság", van-e értelme ilyesmiről beszélni?

  Két ok szól amellett, hogy a tágabban értelmezett „női egyenjogúságot” jobb elfelejteni, az egyik, hogy a közéletünkben különféle ideológiai érveket hív elő pro- és kontra, és mivel ilyenkor zavaros ösztönvilágunk tör elő a háttérből, az ilyen jellegű viták általában terméketlenek. A másik ok…

Tovább

A magyar vezetők teljesítményének értékelése

  Habár a kormány kommunikáció azt sugallja, hogy a fő problémáinkat „az illegális bevándorlók” és „Brüsszel” okozzák, a helyzet viszont sajnos nem ez: a fő társadalmi problémáink ugyanúgy megoldatlanok maradtak mint régebben. Az egyik ilyen problémát a magyar menedzserek (vállalatvezetők, felső…

Tovább
süti beállítások módosítása