Ideo-logikák

Ideo-logikák

A rendszerváltás eltolásának receptje – nagyban és kicsiben

2017. július 26. - Tamáspatrik

Rendszerváltást majdnem mindannyian átéltünk legalább egyszer az életben, vagy nagyban vagy legalább kicsiben. A politika rendszerének átalakulása – amelyre Antall József a változás szót használta, mert úgy vélte, hogy a "váltás" idétlenül hangzik, arra célozva ezzel, hogy váltani leginkább gatyát…

Tovább

A sötét „ötvenes évek” nyugaton

Az ún. „ötvenes évek” korszaka nálunk a történészek számára nem annyira az 1950-es éveket jelzi mint inkább az 1948-1956 közötti korszakot, amikor tombolt a kommunista diktatúra terrorja: kitelepítések, kényszermunkatáborok, erőszakos TSZ szervezés és beszolgáltatás, koncepciós perek jellemezték ezt…

Tovább

Július 14-e: Egy hamis mítosz nyomában

Érdemes alaposabban megnézni Delacroix híres festményét, a szuronyos fedetlen keblű amazonnal, a jól öltözöttségével eltévedtnek tűnő családapával és a pisztolyokkal hadonászó (!) kisfiúval, amint hullákon taposnak keresztül – ez a kép mindent elmond arról a hazug romantikáról, amely jól jellemzi a…

Tovább

Foci: a leglátványosabb szélhámosság?

A labdarúgás az egyik legnagyobb tömegszórakoztató showműsor a legtöbb országban, és köztudottá vált a „kis pénz, kis foci” elve, tehát nincs esély arra, hogy kevés pénzből működjenek azok a „gladiátorképzők”, amelyek a mai labdarúgás fizikai, technikai és pszichés követelményeinek megfelelnek. Az…

Tovább

Kikre hallgassunk?

A viták eldöntésének nem biztos, hogy legjobb módja, hogy ki az, aki leghangosabban kiabál

  Kis országunkban (amely európai léptékkel mérve inkább közepes méretűnek számít,) az utóbbi időben tömegsporttá vált a szájkarate, ami abból áll, hogy jön egy tuti megmondóember, és lerendez minden ellenvéleményt. Az ilyen viselkedés több mint gyanús, sőt nagy valószínűséggel ártalmas. Jogosan…

Tovább
süti beállítások módosítása