Ideo-logikák

Ideo-logikák

Jogállamiság és háborús logika kizárja egymást

2020. november 29. - Tamáspatrik

A jogállamiság nagyon is jól meghatározható fogalom, ennek az ellenkezőjét állítani több millió ember előtt egy tévé interjúban nagy öngól volt Varga Judit részéről, aki igazságügy miniszterként elvileg a törvényesség őre kellene, hogy legyen nálunk, nem csak a kormányunk jogi képvelője Brüsszelben.…

Tovább

A lassú, de biztos „zöld fordulat” szemléleti kérdés, nem pedig pártpolitikai ügy

A Föld kirablásának véget kell vetni Hogy mit tekintünk barbár, kulturálatlan dolognak, az folyamatosan változik. Ahogy ma már nem elfogadható, ha tarra vágunk egész hegyoldalakat vagy a szomszédunk telefüstöli a környéket, a jövő generációk valószínűleg ugyanolyan primitívségnek fogják tartani,…

Tovább

A politizálás a hatalomvágyunkról kell, hogy szóljon?

A tágabb értelmű politizálás, közéleti kérdésekről való beszélgetés a legtöbb esetben sajnálatos módon különféle hatalmi kérdések körül forog, eléggé nyilvánvaló módon. Árulkodó a stílus A hatalomvágy mindig erős ragaszkodásként jelenik meg, ilyen jelzők jutnak az ember eszébe, hogy mindenáron,…

Tovább

Nyilvánvaló szereptévesztések

A politikusok szereptévesztése nagyon feltűnő, bár előrebocsátom, hogy ezek csak a reflektorfény miatt annyira kirívó példák. Külügyminiszter, aki minden csak nem diplomatikus, egészségügyi miniszter, aki leginkább csak a magyarság eredetét kutatja, vagy egy kis ország miniszterelnöke, aki diktálni…

Tovább

Mi történne, ha kettészakadna az USA?

Vannak arra utaló folyamatok, hogy a közeljövőben ez nem teljesen elképzelhetetlen. Az elnökválasztások utóbbi fél évszázadára visszatekintve, elsöprő többséggel az idősebb Busht, Reagant, Nixont választották csupán meg. A jelenlegi politikai megosztottság már ’90-es években kialakult, vannak…

Tovább

Ismétlődő forgatókönyv szerinti választások – csak a mozgósítás dönt?

Néhány éve már ugyanaz a menetrend a választásokon a világ nagy részén, a kétféle értékrendű (egy konzervatívabbnak és egy liberálisabbnak mondható) választói csoport között szoros verseny zajlik, a végén általában az nyer, aki a szavazótáborát jobban képes mobilizálni. Mennyi ebben a vezető…

Tovább
süti beállítások módosítása